22 Şubat 2013 Cuma

40.Gün : ekmek ve süt

Cuma akşamı rehaveti diyebiliriz üzerimdekine, ya da Jillian'ın 30 day shred programının level 1'inin son gününü (bugün 10. seferimdi evet!) kutlamak adına 25 dakikanın hemen bitiminde "dur şu level 2'den de yapabildiğim kadarını yapayım bakalım" diyip sonuna kadar gitmemin ardından durmaksızın 45 dakika yaptığım circuit training'in etkisi olabilir. Müthis bir tembellik, bir miskinlik var üzerimde. Ama kötü anlamda değil, huzurlu bir his bu. Yarın çok yoğun bir gün olacak benim için, enerji toplamam lazım. Bu nedenle de bu akşamlık kısa kesecek ve gördüğüm yaptığım bana kalsın size yediklerimi anlatayım diyerek listeyi şuraya taşıyıvereceğim:


40.gün
08:00
2 dilim tam tahıllı ekmek
 
1 dilim beyaz peynir
11:00
2 mandalina
12:30
"yeşil çorba"
16:00
1 dilim tam tahıllı ekmek
 
1 dilim beyaz peynir
16:30
sütlü kahve (şekersiz)
19:15
1,5 kepçe domates çorbası
 
yeşil salata
 
ızgara tavuk göğsü
22:30
sütlü kahve (şekersiz)

Koskoca listedeki (bence) 3 adet sorun:

1 - Sabah ara öğününün yanındaki ceviz / fındık eksikliği (zaten biraz geç kalmıştım ve bu nedenle öğle yemeği ile aradaki süre kısalmıştı, ben de atladım, iyi etmedim).

2 - FAZLA ekmekli bir gün oldu, akşamüstü de bir elma ve yanında ceviz yeseydim iyi olurdu (ama "yeşil çorba" ardından mideme iyi gelmeyebilir diye çekindim)

3 - Akşamın bilmemkaçında sütlü kahveye hiç gerek yoktu, o kadar gün detoks niyetine kahvesiz kalmıştık, bu ne şimdi? (fakat anneciğimle bir hafta sonu akşamı kahvesi keyfi yapmayarak onu kıracak mıydım yani sorarım size!)

Kahvenin mide üzerindeki tahribatını birazcık da olsun azaltmak ve de biraz kalsiyum alarak aynı zamanda da tokluk hissi yaratmak için bu diyetin başından bu yana kahveme süt de ekliyorum çok olmasa da. Yaklaşık olarak 20 yıldır sütsüz (ve şekersiz) kahve içen benim gibi biri için bu çok büyük bir olay!

Herkese güzel bir hafta sonu diliyorum, yarın akşam yarınki dopdolu günümle burada olacağım ben gene (sızmazsam tabii akşamın erken bir saatinde!)

Öpücükler. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder